resort


Itálie – Val di Sole
skiresort Marilleva/Folgarida

• patří mezi nejvyhledávanější italské zimní destinace
• 50 – 150 km sjezdovek dle druhu skipasu
• ubytování v těsné blízkosti sjezdovek
• stabilně vynikající sněhové podmínky
• příjemné slunečné počasí po většinu roku

 

STŘEDISKA

Proč letos pojedeme pro změnu do Itálie, do skiresortu Marilleva/Folgarida?
• Jde v mnoha ohledech o lyžařské středisko značně atypické a přesto, a nebo právě proto velmi oblíbené. Jedná se o pozoruhodnou symbiózu „masové“ Marillevy a „middle class“ střediska Folgarida a „přes kopec“ lyžařsky propojený top-resortem Madonna di Campiglio.
• V rámci základního skipasu se nabízí na Itálii obvyklá nabídka 50 km sjezdovek, ale díky provázanosti s Madonnou di Campiglio, od předloňska nově i s Pinzolem , a skipasům s plošně rozšířenou platností, nabývá lyžařská paleta zcela jiného rozměru.
• Nabízí vyvážený poměr tratí co do jejich náročnosti aneb dostatek „ideálů“ pro všechny, od malých dětí a začátečníků, přes nejpočetnější skupinu „lyžařského středu“ až po lyžaře experty.
• Až překvapivě dlouhé a kvalitní sjezdovky, za které jmenovitě uveďme alespoň do Folgaridy doslova padající „černou“, skutečnou lahůdku nejen pro lyžařské fajnšmekry, jako mírný protiklad výhradně rodinné pověsti tohoto střediska.
• A navíc! Za finanční prostředky vynaložené nad rámec základního skipasu dostaneš protihodnotu v podobě řady zajímavých skitourů, nyní až do vzdáleného Pinzola, i dalších „černých výzev“ v Madonně di Campiglio.

Oblast Val di Sole (Slunečné údolí/Údolí slunce) je jednou z největších lyžařských oblastí italských Dolomit. Milovníci kvalitních moderních sjezdařských terénů mohou počítat s převažujícím krásným slunečným počasím.
Val di Sole se rozprostírá na rozhraní severoitalského Trentina a Lombardie a zahrnuje šest lyžařských středisek- Pinzolo, Pejo, Marilleva/Folgarida, Madonna di Campiglio, Ponte di Legno a Passo Tonale. Za centrum oblasti je považován trojlístek Marileva – Folgarida – Pejo. Tato tři střediska dávají dohromady 70 km sjezdovek. Sjezdovky jsou vždy pokryté přírodním nebo technickým sněhem a mají obvykle punc nejvyšší kvality. Zdejší svahy jsou vhodné jak pro začínající a méně pokročilé jezdce, kteří velmi ocení šířku a úpravu tratí, tak pro sportovně laděné lyžaře a snowboardisty.
Folgarida se nachází v nadmořské výšce 1300 m v borovicových lesích v údolí Val Meledrio podél silnice, která spojuje Val di Sole s Madonnou di Campiglio. Najdeme zde sjezdovky jak pro méně náročné, tak i černé tratě pro ty nejzdatnější lyžaře (terénně členitý a poměrně dlouhý slalomák mířící do Folgaridy), v celkové délce přes 40 km. Pro snowboardisty je připravena špičková halfpipe na Malga Panciana, kde se v roce 1999 pořádalo Mistrovství světa ve snowboardu. Je tu také sjezdovka „Sněhurka“ s nočním osvětlením a hudbou, pořádá se tu spousta zábavných večerů a nabídka činností po lyžování je bohatá. Díky rozsáhlým ubytovacím komplexům postaveným po francouzském vzoru oblast nabízí lyžování ode dveří (možnost ranního nástupu na sjezdovku přímo z lyžárny) za přijatelnou cenu.

 

resortphoto4

SNOWPARKS

SNOWPARKS – MARILLEVA/FOLGARIDA
Po hostování Mistrovství světa ve snowboardingu v roce 1999 a deseti závodech Snowboard Trofeo Topolino může skiresort Folgarida/Marivella nabídnout dva zbrusu nové snowparky, které jsou ideální pro začátečníky, ale i pro zkušené jezdce. Tyto parky vybudováné ve spolupráci s Doors (vedoucí skupina v této oblasti) byly navrženy, vytvořeny a testovány od jezdců pro jezdce – odbornými instruktory snowboardingu a shapery jako např. Paolo Fazi a Stefano Carli.

 

„MALGHET AUT“ SNOWPARK IN FOLGARIDA: BEGINNERS’ AREA
Vhodný pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet snowboarding, je určitě terénní park Malghet Aut. Park se nachází na závěrečné části svahu Provetti, těsně nad začátkem Bamby sedačkové lanovky.

„MALGA PANCIANA“ SNOWPARK IN MARILLEVA: ADVANCED AREA
Vhodné pro zkušenější jezdce. Malga Panciana snowpark se nachází hned vedle Malga Panciana (při příjezdu COPAI – Panciana kabinkové lanovky).

Snowpark Madonna di Campiglio
Zdejší Ursus snowpark se řadí mezi velké snowparky, v nichž je mnoho skoků a překážek na shredy. Asi každý si udělá nejlepší představu o počtu překážek dle plánku parku, který najdeš na ofiko stránkách parku – http://www.ursus-snowpark.com/
Další snowparky v oblasti Val di Sole checkuj zde: http://www.freeride.cz/ski/clanky/lokality/val-di-sole–11291/

 

SKIPASY

Základní skipas je možné rozšířit na sousední pověstnou Madonnu di Campiglio.
S ním můžeš projet necelých 160 km tratí v mnoha střediscích. Vyznavači freestyle ježdění jistě ocení U rampu v Marilevě/Folgaridě, a zejména pak v Madonně di Campiglio. Freeskieři naopak mohou zavítat hned do několika oblastí s vhodnými terény.

Druhy skipasů:

Marilleva/Folgarida – skipas zahrnuje 65 km sjezdovek středisek Marilleva a Folgarida, hodinová kapacita: 37100 osob, 7x velká kabina, 6x malá kabinka, 14x sedačka, 6x vlek, 2x dětský vlek

 

Marilleva / Folgarida a Pejo + 2 dny SkiArea Campiglio Dolomiti di Brenta – platí 3 dny ve střediscích Marilleva / Folgarida a Pejo plus dva dny lyžování v Madonně di Campiglio. Celkem 160 km sjezdovek, hodinová kapacita: 95400 osob, 1x velká kabina, 12x malá kabina, 28x sedačka, 8x vlek

 

Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta – platí pro skiareály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Marilleva / Folgarida, Pejo Funivie

 

 

Mapy středisek:

1907464_839870909384642_4001940390912695865_n 10382973_839870879384645_885175011833869956_n 11002512_839870936051306_7708893509044463010_n

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien